07-05-2018

Cel, pal!

Uczniowie klas II gimnazjalnych naszej szko┼éy mieli niebywa┼é─ů okazje spr├│bowa─ç swoich si┼é na profesjonalnej strzelnicy, znajduj─ůcej si─Ö w Pogwizdowie ko┼éo Bochni. 25 kwietnia kilkunastu naszych uczni├│w i uczennic pod opiek─ů nauczycieli oraz instruktora strzelania z ko┼éa strzeleckiego GROT (Pan Jaros┼éaw Zagata) oddali strza┼éy z broni typu KBKS kaliber 5,6 mm do tarcz oddalonych o 25 m. Celem wyjazdu by┼éo zapoznanie uczni├│w z broni─ů i zachowaniem na strzelnicy, a tak┼╝e doskona┼éa zabawa z elementem rywalizacji.

W nieoficjalnym turnieju najlepsi okazali si─Ö: w┼Ťr├│d dziewcz─ůt Daria Kope─ç z II B, natomiast w┼Ťr├│d ch┼éopc├│w Mateusz Korpan II A. Swoim wynikiem, pozosta┼ée rezultaty przy─çmi┼é jednak Pan Micha┼é Dziedzic, kt├│ry ustrzeli┼é 81 na 100 pkt. Ci, kt├│rzy odpoczywali od strzelania piekli w tym czasie kie┼ébaski na ognisku. Trwaj─ůcy kilka godzin wyjazd zrealizowany by┼é przez Niepo┼éomickie Stowarzyszenie Sport- Art., wsp├│┼épracuj─ůce od lat z nasz─ů szko┼é─ů. W planach ju┼╝ kolejne wyjazdy na strzelnic─Ö, wi─Öc zapraszamy uczni├│w do rozwijania tej szczeg├│lnie potrzebnej i dostarczaj─ůcej wiele rado┼Ťci umiej─Ötno┼Ťci.