27-03-2018

Gdowskie ┼Ťwi─Öto sztuki ju┼╝ za nami

Centrum Kultury w Gdowie ju┼╝ po raz dziewi─ůty podj─Ö┼éo si─Ö organizacji pi─Öknego wydarzenia kulturalnego, jakim jest CK-Art. ÔÇô Przegl─ůd Artystyczny M┼éodzie┼╝y. Patronat honorowy nad konkursem obj─ů┼é W├│jt Gminy Gd├│w Zbigniew Wojas, za┼Ť patronat medialny m.in. Dziennik Polski. Projekt adresowany jest do dzieci, m┼éodzie┼╝y gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej dzia┼éaj─ůcej w szko┼éach, o┼Ťrodkach kultury, ┼Ťwietlicach i plac├│wkach kulturalnych. Przegl─ůd, podobnie jak w latach ubieg┼éych, adresowany jest do m┼éodzie┼╝y z terenu powiatu wielickiego i powiat├│w o┼Ťciennych. Obejmuje dokonania m┼éodzie┼╝y we wszystkich dziedzinach tw├│rczo┼Ťci za wyj─ůtkiem teatru ÔÇô gdowski festiwal form teatralnych organizowany jest osobno w maju.

W opinii os├│b zasiadaj─ůcych w Jury w tym roku prym wiod┼éa kategoria literatura, plastyka, fotografia i multimedia. ┼ü─ůcznie w tej kategorii zg┼éosi┼éo si─Ö 187 uczestnik├│w, a Jury oceni┼éo w sumie 470 prac. Organizator szacuje, ┼╝e ┼é─ůcznie w tegorocznym festiwalu wzi─Ö┼éo udzia┼é 495 dzieci oraz m┼éodzie┼╝y z terenu powiatu wielickiego, my┼Ťlenickiego, boche┼äskiego i krakowskiego. Te liczby m├│wi─ů same za siebie!

Także w tym roku nie zabrakło sukcesów uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder. Lista nagrodzonych jest długa, co szczególnie cieszy uczniów, rodziców i ich opiekunów.

W kategorii taniec ÔÇô soli┼Ťci ÔÇô plac├│wki o┼Ťwiatowe wyr├│┼╝nienie zdoby┼éa Agnieszka Sygu┼éa z kl. 7.

W kategorii zespo┼é├│w wokalno-instrumentalnych zaszczytne II miejsce zaj─Ö┼éa Sue Orchestra prowadzona przez Artura Michalskiego ÔÇô nauczyciela muzyki. Sk┼éad zespo┼éu tworz─ů: Weronika Bobowski (wokal), Kornelia Miko┼éajewska (gitara elektryczna), Karolina Wr├│bel (wokal), Karina Pilch (ukulele), Emilia Azierska (skrzypce), Weronika Sendorek (skrzypce), Maria Sobieraj (perkusja), Antoni Kowalski (gitara akustyczna), Bartek Ulanecki (perkusja) i Jakub Baran (piano).

Na scenie Domu Kultury w Gdowie zaprezentowali si─Ö tak┼╝e muzycy ÔÇô soli┼Ťci. I miejsce zaj─Ö┼éa Emilia Azierska z klasy 7, za┼Ť III ÔÇô Hania Piekarska z klasy 1 (sic!) i Julia ┼Üwierkosz z klasy 2 gimnazjum. Dziewczynki otrzyma┼éy nominacj─Ö do festiwalu Talenty Ma┼éopolski, kt├│ry odb─Ödzie si─Ö 6 maja w Dobczycach. Ju┼╝ dzi┼Ť trzymamy kciuki!

Kolejne zmagania dotyczy┼éy literatury ÔÇô tw├│rczo┼Ťci w┼éasnej m┼éodzie┼╝y. W kategorii Gimnazja i klasy VII za swoje wiersze I miejsce i statuetk─Ö Ck-art. otrzyma┼éa Kamila Gli┼äska z klasy 3 gimnazjum, w kategorii proza II nagrod─Ö otrzyma┼éa Julia Wa┼╝ny z klasy 2 gimnazjum, a III nagrod─Ö Ma┼égorzata Du┼Ť z klasy 7. W kategorii szk├│┼é podstawowych klasy IV-VI pierwsze miejsce zdoby┼éa Marianna Motak z klasy 6. Wyr├│┼╝nienia przyznano Martynie Rajchel (3 klasa gimnazjum) i Julii Biernat, tak┼╝e z klasy 6.

Kolejn─ů, licznie reprezentowan─ů dziedzin─ů sztuki, by┼éa plastyka. Oto d┼éuga lista nagrodzonych:

W kategorii plastyka szko┼éy podstawowe klasy IV-VI wyr├│┼╝nienia otrzyma┼éy: Ida Kocot i Wiktoria Czy┼╝ewska; III nagrod─Ö ex aequo: Jan Przybylski i Maja Przybylska , za┼Ť II nagrod─Ö Natalia Donatowicz.

W kategorii multimedia wyr├│┼╝nienie otrzyma┼é 9- osobowy zesp├│┼é za film ÔÇ×Kamienie na SzaniecÔÇŁ, sk┼éadaj─ůcy si─Ö z: Basi Kajty, Kamili Gli┼äskiej, Martyny Rajchel, Oli Tymczyszyn, Kuby Derenia, Arka Iskrzyckiego, Grzesia Glicy, Kacpra Zale┼äskiego i ┼üukasza W─ůsa.

W dziedzinie fotografia wyr├│┼╝nienia otrzyma┼éy uczennice: Magdalena Du┼Ť i Ma┼égorzata Du┼Ť, Maja Bo┼╝ek, Lena Szaryj i Zofia Twardowska

W kategorii rysunek wyr├│┼╝nienia trafi┼éy do: Natalii Krupy, Ma┼égorzaty Du┼Ť i Mariki Ptak;
III miejsce zdobyła Helenka Mazur.

W kategorii rysunek o charakterze ilustracji wyr├│┼╝nienie otrzyma┼éa: Anna Ko┼╝uch, za┼Ť
II nagroda przypad┼éa Katarzynie Piskor. W tej kategorii mamy tez I miejsce ÔÇô w opinii Jury nale┼╝y si─Ö ono Julii Gorzuli

W ostatniej ju┼╝ dziedzinie ÔÇô malarstwie ÔÇô wyr├│┼╝nienie zdoby┼éa Maja Karpisz.

Serdecznie gratulujemy Naszym Uzdolnionym i ju┼╝ szykujemy si─Ö na przysz┼éy rok ÔÇô jubileuszow─ů, dziesi─ůt─ů edycj─Ö CK-art.