05-03-2018

Zimowisko Koninki 2018

W dniach 12 ÔÇô 17 lutego, czyli w pierwszym tygodniu ma┼éopolskich ferii, Klub Podr├│┼╝nika TURBACZ, dzia┼éaj─ůcy w Spo┼éecznej Szkole Podstawowej zorganizowa┼é dla swoich podopiecznych, czyli uczni├│w gimnazjum i szko┼éy podstawowej zimowisko w g├│rach. By┼éo to pi─Ö─ç intensywnych dni, podczas kt├│rych uczniowie przebyli 35 km pieszo i przejechali niezliczone kilometry na nartach i snowboardzie. Z oferty zimowego odpoczynku skorzysta┼éo 28 uczni├│w.

Ferie to wprost idealny czas na wypoczynek z dzie─çmi na ┼Ťwie┼╝ym powietrzu, a po┼é─ůczony z odrobin─ů bia┼éego szale┼ästwa w malowniczych g├│rach, okaza┼é si─Ö w tym roku pe┼éni─ů szcz─Ö┼Ťcia nie tylko dla najm┼éodszych. Miejscem docelowym by┼éy Koninki. Zimowa pogoda lubi p┼éata─ç figle, ale uda┼éo nam si─Ö trafi─ç na bardzo dobre warunki naturalne do nauki i doskonalenia umiej─Ötno┼Ťci jazdy na nartach na zboczach g├│ry Tobo┼é├│w. Nie zabrak┼éo pieszych wycieczek do doliny Olszowego Potoku czy wizyty w Orkan├│wce ÔÇô muzeum W┼éadys┼éawa Orkana. Najistotniejszym jednak wyczynem by┼éo zdobycie w tych ┼Ťnie┼╝nych warunkach szczytu Turbacza, czyli najwy┼╝szego wzniesienia Gorc├│w, licz─ůcego 1310 m n.p.m. Widoki zapiera┼éy dech w piersiach. Uda┼éo si─Ö r├│wnie┼╝ ÔÇ×zwiedzi─çÔÇŁ okolic─Ö dronem, co te┼╝ stanowi┼éo swego rodzaju atrakcj─Ö.

Czas aktywnego wypoczynku min─ů┼é wyj─ůtkowo szybko. Na┼éadowani pozytywn─ů energi─ů, wr├│cili┼Ťmy do Niepo┼éomic. Nast─Öpny d┼éu┼╝szy wyjazd mi┼éo┼Ťnik├│w turystyki g├│rskiej wraz z Klubem Podr├│┼╝nika ÔÇô ju┼╝ w wakacje.

Wi─Öcej zdj─Ö─ç i filmik ÔÇô na naszym fanpageÔÇÖu!