31-10-2017

Dzień Patronki Szkoły

31 pa┼║dziernika razem z uczniami Szko┼éy Podstawowej, Dyrekcj─ů, Gronem Pedagogicznym i zaproszonymi Go┼Ť─çmi, ┼Ťwi─Ötowali┼Ťmy Dzie┼ä Patronki Szko┼éy - Lady Sue Ryder of Warsaw. Cho─ç szko┼éa to ca┼ékiem nowa, a uczniowie wyj─ůtkowo m┼éodzi, ma d┼éug─ů, bogat─ů i pi─Ökn─ů tradycj─Ö, kt├│r─ů wsp├│┼étworzymy od lat.

Uroczysto┼Ť─ç rozpocz─Ö┼éa si─Ö od przem├│wienia Pana Dyrektora oraz zaproszonych Go┼Ťci. Byli┼Ťmy te┼╝ ┼Ťwiadkami ┼Ťlubowania naszych m┼éodszych Kole┼╝anek i Koleg├│w. Przypomnia┼éo nam ono, ┼╝e ka┼╝dy z nas, uczni├│w Szko┼éy im. Lady Sue Ryder, powinien godnie j─ů reprezentowa─ç i szanowa─ç warto┼Ťci g┼éoszone przez Patronk─Ö.

Z zaciekawieniem obejrzeli┼Ťmy przedstawienie o ┼╝yciu Sue Ryder pod tytu┼éem Pomagam, bo lubi─Ö przygotowane przez grup─Ö artyst├│w, pod opiek─ů nauczyciela bibliotekarza Pani Aleksandry Wierdak. Ks. Grzegorz Kaczmarczyk w imieniu Ko┼éa Wolontariatu, og┼éosi┼é listopad Miesi─ůcem Wolontariatu. Ju┼╝ niebawem b─Ödziemy mieli okazj─Ö udowodni─ç, ┼╝e cz┼éowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli si─Ö z innymi. ┬áPrzygotowany przez Pana Paw┼éa G├│ralczyka film ukazuj─ůcy dzie┼ä z ┼╝ycia szko┼éy sprawi┼é, ┼╝e mogli┼Ťmy przypomnie─ç sobie co to znaczy by─ç uczniem Szko┼éy Podstawowej. Wspomnienia powr├│ci┼éy. Mieli┼Ťmy r├│wnie┼╝ okazj─Ö przej─ů─ç scen─Ö. Cho─ç nieco nieprzygotowani, udowodnili┼Ťmy na co nas sta─ç!

Tradycj─ů Szko┼éy jest coroczny konkurs plastyczny Blue Light of Hope. W naszej najstarszej grupie wiekowej trzecie miejsce zaj─Ö┼éa Anna Sobieraj, laureatk─ů drugiej nagrody zosta┼éa Iga W─ůs, a pierwsze miejsce zdoby┼éa Katarzyna Piskor.

Kolejne ┼Ťwi─Öto Patronki ju┼╝ za rok, a przed nami mn├│stwo okazji, aby udowodni─ç, ┼╝e idee Sue Ryder s─ů nam naprawd─Ö bliskie.