16-10-2017

ODLOTOWY DZIEŃ NAUCZYCIELA

13 pa┼║dziernika obchodzili┼Ťmy w naszym gimnazjum Dzie┼ä Edukacji Narodowej. ┼Üwi─Ötowanie rozpocz─Öli┼Ťmy od wyk┼éadu dra Karpisza z Politechniki Krakowskiej na temat: "Dlaczego samolot lata i po co s─ů symulatory?". Zaj─Öcia by┼éy bardzo ciekawe! Uczniowie mogli zrozumie─ç wiele praw z dziedziny fizyki.

Po godzinnym wyk┼éadzie, dyrektor szko┼éy, Tomasz Donatowicz,┬á wr─Öczy┼é uczniom stypendia naukowe. W edycji jesiennej stypendium dyrektora otrzymali: Ania Lato, Kamila Gli┼äska, Jagoda Kosza┼éka i Ola Piotrowska. Poznali┼Ťmy tak┼╝e cz┼éonk├│w tegorocznego Samorz─ůdu Uczniowskiego. Najwi─Öcej g┼éos├│w zdoby┼éa Basia Kajta z klasy 3c, na drugim miejscu wy┼éoni┼éa si─Ö Kasia Lenda z klasy 3b, za┼Ť na 3.miejscu uplasowa┼é si─Ö Arek Iskrzycki z klasy 3c.

W dalszej cz─Ö┼Ťci uroczysto┼Ťci klasa 3b przygotowa┼éa kr├│tkie wyst─ůpienie na temat historii ustanowienia w Polsce i na ┼Ťwiecie Dnia Nauczyciela.

Na koniec pani Magdalena Brzezo┼ä, Przewodnicz─ůca Rady rodzic├│w oraz pan Stanis┼éaw Ptak z┼éo┼╝yli uczniom i nauczycielom najlepsze ┼╝yczenia z okazji ┼Üwi─Öta Edukacji Narodowej.

Po cz─Ö┼Ťci oficjalnego w sali gimnastycznej uczniowie wraz z wychowawcami udali si─Ö do swoich pracowni, by przybli┼╝y─ç sobie posta─ç patronki szko┼éy na podstawie prezentacji, kt├│r─ů przygotowa┼éa p. Aleksandra Wierdak.