22-06-2017

Sukcesy mijaj─ůcego roku

Koniec roku szkolnego to dobry czas na refleksje i podsumowania. W obliczu nadchodz─ůcych zmian w systemie edukacji z tym wi─Öksz─ů nostalgi─ů patrzymy na to, co za nami. Okazuje si─Ö, ┼╝e ca┼ékiem sporoÔÇŽ Rok szkolny 2016/2017 obfitowa┼é bowiem w liczne sukcesy osi─ůgni─Öte przez uczni├│w Spo┼éecznego Gimnazjum w Woli Batorskiej. Nie spos├│b na pocz─ůtek nie wspomnie─ç o Egzaminach Gimnazjalnych, kt├│rych wyniki poznali┼Ťmy 14 czerwca.

Wsp├│lny trud podr├│┼╝y uczni├│w i nauczycieli po krainie wiedzy op┼éaci┼é si─Ö ÔÇô wg danych opublikowanych przez Okr─Ögow─ů Komisj─Ö Egzaminacyjn─ů w Krakowie nasze gimnazjum wypracowa┼éo najlepszy wynik zar├│wno w gminie Niepo┼éomice, jak i w powiecie wielickim. Szczeg├│┼éowe dane przedstawia tabela: Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego

To nie koniec sukces├│w. Doliczy─ç do nich mo┼╝na tak┼╝e dokonania sportowe. Ju┼╝ we wrze┼Ťniu czw├│rka naszych uczni├│w po znakomitych wyst─Öpach na etapie powiatowym awansowa┼éa do zawod├│w wojew├│dzkich w lekkoatletyce. Listopad przyni├│s┼é kolejne trofea - tym razem nasi koszykarze po zwyci─Östwie w gminie, zaj─Öli 2. miejsce w zawodach powiatowych, a badmintoni┼Ťci po wygranym powiecie, zwyci─Ö┼╝yli w wojew├│dztwie. W nowym roku kalendarzowym tak┼╝e p┼éywacy spisali si─Ö na medal ÔÇô liczna ich grupa awansowa┼éa do zawod├│w wojew├│dzkich. Du┼╝e sukcesy odnie┼Ťli pi┼ékarze r─Öczni wygrywaj─ůc gmin─Ö, powiat i ostatecznie zajmuj─ůc 3. miejsce w rejonie. Nasi siatkarze natomiast, po zwyci─Östwach w gminie, powiecie oraz rejonie, zaj─Öli 6. miejsce w wojew├│dztwie. Na wiosn─Ö przyszed┼é na Mistrzostwa Polski w badmintonie, gdzie po zaci─Ötej walce reprezentanci Gimnazjum z Woli Batorskiej zaj─Öli 4. miejsce w Polsce. Na koniec odby┼éy si─Ö zawody w pi┼éce siatkowej pla┼╝owej. Po zwyci─Östwach w gminie i powiecie, zar├│wno dziewcz─Öta jak i ch┼éopcy zostali sklasyfikowani na 7. miejscu w wojew├│dztwie. Tak wysokie wyniki sportowe daj─ů nam nadziej─Ö na tytu┼é najbardziej usportowionej szko┼éy w powiecie wielickim w obecnym roku szkolnym.

Ca┼éoroczne sukcesy uczni├│w Gimnazjum Sue Ryder zosta┼éy podsumowane wynikami klasyfikacji rocznej. Dyplomy i wyr├│┼╝nienia zosta┼éy wr─Öczone 22 czerwca podczas Gali Osi─ůgni─Ö─ç. By┼éy to nagrody za sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe. W ten spos├│b wyr├│┼╝niono blisko 120 uczni├│w. Podczas uroczysto┼Ťci zako┼äczenia roku szkolnego ┼Ťwiadectwa z wyr├│┼╝nieniem otrzyma 85 uczni├│w ÔÇô to ponad 1/3 wszystkich ucz─Öszczaj─ůcych do Gimnazjum w Woli Batorskiej.

U schy┼éku tego roku szkolnego serdecznie gratulujemy uczniom ich osi─ůgni─Ö─ç i ┼╝yczymy dalszych sukces├│w oraz wytrwa┼éo┼Ťci w realizacji plan├│w. Trzecioklasistom ┼╝yczymy za┼Ť dobrego startu w szkole ponadgimnazjalnej. A tymczasem ÔÇô udanych wakacji!