11-11-2016

Jubileusz XV - lecia Gimnazjum

9 listopada to data, kt├│ra na trwa┼ée zapisa┼éa si─Ö w historii Gimnazjum Spo┼éecznego im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej. W tym dniu mia┼é miejsce uroczysty jubileusz, na kt├│ry przyby┼éo wiele znakomitych os├│b, w┼Ťr├│d kt├│rych znale┼║li si─Ö m.in.: wieloletni Burmistrz Niepo┼éomic Stanis┼éaw Kracik, jego nast─Öpca Roman Ptak, Przewodnicz─ůcy Rady Miejskiej Marek Ciasto┼ä, ks. pra┼éat Stanis┼éaw Mika, Dyrektor Wydzia┼éu Edukacji Wies┼éaw Bobowski, Przewodnicz─ůcy Organu Prowadz─ůcego szko┼é─Ö Stanis┼éaw Ptak, Dyrektor Biura Fundacji Sue Ryder z Warszawy Lubomira Pa┼Ťko, wizytator Kuratorium O┼Ťwiaty w Krakowie El┼╝bieta Bzdek, a tak┼╝e dyrektorzy szk├│┼é z gminy Niepo┼éomice, cz┼éonkowie Rady Miejskiej w Niepo┼éomicach, przedstawiciele Rady Rodzic├│w, nauczyciele obecnie ucz─ůcy w szkole oraz zwi─ůzani z ni─ů w latach ubieg┼éych, a tak┼╝e go┼Ťcie z zagranicy, m.in. pani Olena Naumenko ze szko┼éy partnerskiej w Cherkassy na Ukrainie. Nie zabrak┼éo tak┼╝e nikogo z uczni├│w.

Cz─Ö┼Ťci─ů inauguruj─ůc─ů obchody by┼éa msza ┼Ťwi─Öta w ko┼Ťciele parafialnym w Woli Batorskiej, kt├│rej przewodniczy┼é ks. proboszcz Wojciech Guzik, a koncelebrowana by┼éa przez ks. Edwarda B─ůbola, ks. Jacka Ponikowskiego, ks. dra hab. Jana ┼╗elaznego, ks. Marcina Rozmusa, a tak┼╝e ks. dziekana dekanatu Niepo┼éomice, Stanis┼éawa Mik─Ö, kt├│ry wyg┼éosi┼é homili─Ö. Eucharystia sprawowana by┼éa w intencji uczni├│w, nauczycieli i pracownik├│w szko┼éy, a tak┼╝e w 16.rocznic─Ö ┼Ťmierci Patronki Gimnazjum, ┼Ťp. Sue Ryder.

Zaraz potem mia┼éo miejsce uroczyste wkopanie kapsu┼éy czasu na terenie przed wej┼Ťciem do budynku szko┼éy. W tej uroczystej chwili kapsu┼é─Ö zapiecz─Ötowali wraz z Dyrektorem Tomaszem Donatowiczem go┼Ťcie- Burmistrz Roman Ptak, wizytator El┼╝bieta Bzdek, Przewodnicz─ůcy Stowarzyszenia Gimnazjum im. Sue Ryder Stanis┼éaw Ptak oraz Dyrektor Wies┼éaw Bobowski. Nast─Öpnie go┼Ťcie zwiedzili szko┼é─Ö oraz wystaw─Ö fotografii ÔÇ×W krainie sukcesu i przygodyÔÇŁ, kt├│ra tu┼╝ po ┼Ťwi─ůtecznym weekendzie zostanie przeniesiona dla zainteresowanych mieszka┼äc├│w miasta i gminy do Labolatorium Aktywno┼Ťci Spo┼éecznej w Niepo┼éomicach i zostanie tam do ko┼äca listopada.

Ostatnia cz─Ö┼Ť─ç uroczysto┼Ťci odby┼éa si─Ö, dzi─Öki uprzejmo┼Ťci Dyrektora Kajetana Konarzewskiego, w Ma┼éopolskim Centrum D┼║wi─Öku i S┼éowa. Tam go┼Ťci witali uczniowie klas drugich ustawieni w szpalerze, trzymaj─ůc niebieskie ┼Ťwiat┼éa nadziei i rozmaryny ÔÇô symbole Patronki i Fundacji przez ni─ů za┼éo┼╝onej. Podczas Gali mia┼éy miejsce przem├│wienia go┼Ťci, a tak┼╝e wyst─Öpy wokalne uczennic ÔÇô Julli ┼Üwierkosz oraz Natalii Stycze┼ä i Anny Cie┼Ťli. By┼é to czas po┼Ťwi─Öcony wspomnieniom ludzi blisko zwi─ůzanych z Gimnazjum Sue Ryder. Widzowie mogli obejrze─ç kr├│tkie filmy o pocz─ůtkach szko┼éy, a tak┼╝e o bie┼╝─ůcej dzia┼éalno┼Ťci i bardzo bogatej ofercie edukacyjnej. Na zako┼äczenie wszyscy przybyli go┼Ťcie zostali obdarowani Albumem Jubileuszowym wydanym specjalnie z okazji XV-lecia szko┼éy oraz znaczkami jubileuszowymi.

To by┼é wspaniale sp─Ödzony czas. Wielu z nas przypomnia┼éo sobie swoje pierwsze kroki w tej niezwyk┼éej szkole. Absolwenci, dzi┼Ť studenci i abiturienci najlepszych polskich uczelni, ze ┼éz─ů w oku ogl─ůdali siebie z lat szkolnych, a obecni uczniowie zdali sobie spraw─Ö jak wa┼╝n─ů cz─Ö┼Ť─ç spo┼éeczno┼Ťci szkolnej tworz─ů.

Serdecznie podzi─Ökowania sk┼éadamy wszystkim przyby┼éym na uroczysto┼Ť─ç go┼Ťciom, absolwentom i uczniom. To wa┼╝ne by czu─ç ludzk─ů sympati─Ö, blisko┼Ť─ç i szczere wyrazy przyja┼║ni w tak wa┼╝nych, historycznych momentach. Dzi─Ökujemy za u┼Ťwietnienie sw─ů obecno┼Ťci─ů obchod├│w XV -l ecia naszej szko┼éy.