POMOCE NAUKOWE

Pomoce do egzaminu gimnazjalnego:

• Autor: mgr in┼╝. Andrzej G─ůs┼éowski – nauczyciel fizyki i techniki

Zg┼é─Öbiaj─ůc fascynuj─ůce tajniki fizyki, przygotowuj─ůc si─Ö do ró┼╝nego rodzaju sprawdzianów a przede wszystkim do egzaminu gimnazjalnego zach─Öcam do korzystania z materia┼éów b─Öd─ůcych na tworzonej przeze mnie stronie internetowej FIZYKA TO NIC STRASZNEGO.
    Przedstawione tam materia┼éy mog─ů pos┼éu┼╝y─ç jako pomoc dla uczniów naszego Gimnazjum i w wi─Ökszo┼Ťci obejmuj─ů zagadnienia obejmuj─ůce podstaw─Ö programow─ů z fizyki dla gimnazjum.

• Autor: mgr Izabela Szot - nauczycielka biologii i chemii

• Autor: mgr Marcin S┼éoczy┼äski - nauczyciel historii i wiedzy o spo┼éecze┼ästwie

W ramach powtórki do egzaminu gimnazjalnego uczniowie znajd─ů niezb─Ödne daty wraz z krótkim opisem ich znaczenia. Daty obejmuj─ů ca┼éy cykl edukacyjny w gimnazjum i ich znajomo┼Ť─ç jest bardzo pomocna w dobrym lub bardzo dobrym napisaniu cz─Ö┼Ťci historycznej. W dwóch nast─Öpnych plikach znajduje si─Ö krótkie podsumowanie niezb─Ödnych notatek z wiedzy o spo┼éecze┼ästwie z zakresu klasy II i III.

Podstawowe daty

Notatki z lekcji Wos -  II klasa
    Notatki z lekcji Wos - III klasa

• Autor: mgr Pawe┼é Góralczyk – nauczyciel matematyki

Materia┼éy s┼éu┼╝─ůce jako pomoc dla uczniów Gimnazjum w Woli Batorskiej opracowane na podstawie lekcji matematyki przeprowadzonych przez mgr Paw┼éa Góralczyka. Materia┼é zosta┼é podzielony na pi─Ö─ç kategorii:
    Arytmetyka – dzia┼é obejmuj─ůcy podstawy dzia┼éa┼ä na liczbach, kolejno┼Ť─ç wykonywania dzia┼éa┼ä ┼é─ůcznych, prawa dzia┼éa┼ä, informacje o zbiorach liczbowych, cechach podzielno┼Ťci. W tym dziale pojawiaj─ů sie informacje o pot─Ögowaniu i pierwiastkowaniu liczb i liczbach niewymiernych.
    Algebra i analiza – dzia┼é obejmuj─ůcy informacje o podstawowych operacjach na wyra┼╝eniach algebraicznych, równaniach, nierówno┼Ťciach, wzorach i uk┼éadach równa┼ä. Cz─Ö┼Ť─ç analityczna po┼Ťwiecona jest poj─Öciu funkcji i podstawowym w┼éasno┼Ťciom funkcji.
    Geometria p┼éaska – dzia┼é, w którym znajduj─ů si─Ö wszystkie informacje o podstawowych poj─Öciach geometrii p┼éaskiej, trójk─ůtach, czworok─ůtach, twierdzeniu Pitagorasa, twierdzeniu Talesa, trygonometrii i przekszta┼éceniach geometrycznych (symetrie). Mo┼╝na tu znale┼║─ç wiedz─Ö na temat uk┼éadu wspó┼érz─Ödnych, podobie┼ästwa i przystawania figur.
    Stereometria – dzia┼é obejmuj─ůce wszelkie informacje na temat bry┼é (graniastos┼éupy, ostros┼éupy, bry┼éy obrotowe).
    Procenty i prawdopodobie┼ästwo – dzia┼é po┼Ťwi─Öcony poj─Öciom procentu, promila i zagadnie┼ä praktycznych zwi─ůzanych z nimi. Mo┼╝na odnale┼║─ç tu informacje na temat zdarze┼ä losowych i prawdopodobie┼ästwa.

ARYTMETYKA
    ALGEBRA I ANALIZA
    GEOMETRIA PŁASKA
    STEREOMETRIA
    PROCENTY I PRAWDOPODOBIEŃSTWO

ZADANIA I PYTANIA TEORETYCZNE DLA UCZNIÓW PRZYGOTOWUJ─äCYCH SI─ś DO EGZAMINU.

Materia┼éy pomocnicze dla uczniów przygotowuj─ůcych si─Ö do egzaminu gomnazjalnego. W zestawie zada┼ä i zagadnie┼ä mo┼╝na znale┼║─ç bogaty zbiór ─çwicze┼ä i pyta┼ä pozwalaj─ůcych przypomnie─ç i ugruntowa─ç najwa┼╝niejsze elementy wiedzy i umiej─Ötno┼Ťci z matematyki nabytych podczas trzech lat nauki w gimnazjum.
    Poszczególne pliki zawieraj─ů:
    PRZYGOTOWANIA DO EGZAMINU 1 - zestaw zada┼ä zawieraj─ůcy kilkaset przyk┼éadów. Tematyka: Dzia┼éania na u┼éamkach dziesi─Ötnych. Proste zadania tekstowe na zastosowanie poj─Öcia procentu. Odczytywanie i analiza informacji z tabel, diagramów i wykresów. Pola i obwody figur p┼éaskich. Twierdzenie pitagorasa i zale┼╝no┼Ťci trygonometryczne. Obj─Öto┼Ťci i pola powierzchni podstawowych bry┼é. Poj─Öcie osi i ┼Ťrodka symetrii.
    PRZYGOTOWANIA DO EGZAMINU 2 - zestaw zada┼ä zawieraj─ůcy kilkaset przyk┼éadów. Tematyka: Elementarne dzia┼éania na liczbach wymiernych. Dzia┼éania wykonywane w pami─Öci. Liczby wymierne. W┼éasno┼Ťci i zamiana postaci liczby. Pot─Öga i pierwiastek. Przypomnienie wiadomo┼Ťci o trójk─ůtach. Przypomnienie wiadomo┼Ťci o czworok─ůtach. Przypomnienie wiadomo┼Ťci o ko┼éach, okr─Ögach i wielok─ůtach foremnych. Wielo┼Ťciany. Bry┼éy obrotowe.
    PYTANIA DOTYCZ─äCE REALIZACJI NAUCZANIA - zestaw 240 pyta┼ä obejmuj─ůcych wszystkie zagadnienia teoretyczne i praktyczne, które powinien zna─ç gimnazjalista. Zagadnienia podzielone s─ů na dzia┼éy: Arytmetyka liczb rzeczywistych. Procenty. Planimetria (geometria na p┼éaszczy┼║nie). Stereometria (geometria w przestrzeni). Przekszta┼écenia geometryczne. Analiza. Probabilistyka. W┼Ťród pyta┼ä wyró┼╝nione s─ů te najbardziej podstawowe oraz te trudniejsze. Do zestawu do┼é─ůczony jest zbiór zada┼ä pozwalaj─ůcy sprawdzi─ç poziom opanowania wiedzy i umiej─Ötno┼Ťci.
    WZORY I TEORIA - krótki zbiór najwa┼╝niejszych wzorów, definicji i twierdze┼ä, które powinien zna─ç ka┼╝dy gimnazjalista przyst─Öpuj─ůcy do egzaminu.
    ZADANIA PRAKTYCZNE - zbiór oko┼éo 169 zada┼ä praktycznych, które pojawi┼éy si─Ö na egzaminach gimnazjalnych lub s─ů wzorowane s─ů na typowych zadaniach egzaminacyjnych z matematyki. Zadania podzielone s─ů na dzia┼éy: Funkcje, wyra┼╝enia, analiza danych. Procenty. Geometria. Równania, nierówno┼Ťci, uk┼éady równa┼ä i inne…

PRZYGOTOWANIA DO EGZAMINU 1
    PRZYGOTOWANIA DO EGZAMINU 2