DLA ARTYSTÓW

KOŁO TEATRALNE SAMO-WOLKA

Cele ogólne warsztatów teatralnych:

• realizowanie i rozwijanie w┼Ťród uczniów naszego gimnazjum zainteresowa┼ä artystycznych,
  • stworzenie atmosfery pozwalaj─ůcej uczniom aktywnie i efektywnie sp─Ödza─ç czas wolny,
  • w sposób, który przynosi im satysfakcj─Ö i edukacj─Ö poprzez zabaw─Ö „w teatr”
  • poszerzenie wiedzy o kulturze i sztuce,
  • zaszczepienie mi┼éo┼Ťci do teatru,
  • udzia┼é w przegl─ůdach i festiwalach artystycznych dla dzieci i m┼éodzie┼╝y,
  • aktywne uczestnictwo w wa┼╝nych wydarzeniach z ┼╝ycia szko┼éy i lokalnej spo┼éeczno┼Ťci, m.in. Piknik Gimnazjalny, Dni Niepo┼éomic, uroczysto┼Ťci rocznicowe i patriotyczne.

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

"Dob­ry dzien­ni­karz po­winien by─ç prze­de wszys­tkim dob­rym cz┼éowiekiem."
Ryszard Kapu┼Ťc

Celem spotka┼ä Ko┼éa Dziennikarskiego jest zdobywanie i doskonalenie praktycznych umiej─Ötno┼Ťci redakcyjnych i wydawniczych oraz poszerzanie zakresu umiej─Ötno┼Ťci i wiadomo┼Ťci zdobywanych na lekcjach.

Na zaj─Öciach k┼éadziemy tak┼╝e nacisk na kszta┼écenie umiej─Ötno┼Ťci dostrzegania problemów wymagaj─ůcych uwagi dziennikarza. Rozbudzamy ciekawo┼Ť─ç ┼Ťwiata i poszerzamy swój ┼Ťwiatopogl─ůd.

Je┼Ťli lubisz pisa─ç, interesujesz si─Ö tym, co si─Ö dzieje wokó┼é Ciebie i chcesz, aby Twoje teksty ukazywa┼éy si─Ö w lokalnej prasie i w Internecie, zapraszamy Ci─Ö na zaj─Öcia.

WARSZTATY PLASTYCZNE

Cele ogólne:

• wszechstronny rozwój osobowo┼Ťci uczniów
  •  zwi─Ökszenie motywacji m┼éodzie┼╝y do wyra┼╝ania swych prze┼╝y─ç i emocji za pomoc─ů plastycznych ┼Ťrodków wyrazu
  •  pobudzanie i usprawnianie procesów percepcji wizualnej oraz dzia┼éalno┼Ťci plastycznej
  •  rozwój indywidualnych zdolno┼Ťci twórczych
  •  rozbudzenie wyobra┼║ni twórczej uczniów, zmys┼éu estetycznego, wra┼╝liwo┼Ťci na sztuk─Ö
  •  ┼Ťwiadomy odbiór sztuki przez uczniów
  •  zainspirowanie do twórczo┼Ťci w┼éasnej
  •  przygotowanie do uczestnictwa w ┼╝yciu kulturalnym
  •  rozwój umiej─Ötno┼Ťci korzystania z ró┼╝nych form sztuki
  •  odkrywanie przyjemno┼Ťci z wyra┼╝ania w┼éasnego siebie poprzez dzie┼éo plastyczne