07-01-2018

Orszak Trzech Kr├│li

07-01-2018

Orszak Trzech Kr├│li

Jedn─ů z pi─Öknych tradycji Niepo┼éomic tworzy coroczny Orszak Trzech Kr├│li, kt├│ry 6 stycznia wyrusza oko┼éo po┼éudnia spod ko┼Ťcio┼éa parafialnego w Rynku. W tym roku mieli┼Ťmy w nim sw├│j szczeg├│lny udzia┼é - tworzyli┼Ťmy orszak Kr├│la Azjatyckiego. Nasi uczniowie zaznaczyli swoja obecno┼Ť─ç, maszeruj─ůc za Kr├│lem w zielonych pelerynach. Pogoda wyj─ůtkowo dopisa┼éa, wi─Öc i frekwencja na ulicznych jase┼ékach by┼éa wysoka. Dzi─Ökujemy, ┼╝e z nami byli┼Ťcie!

22-12-2017

WESOŁYCH ŚWIĄT

21-12-2017

┼Üwi─ůteczne ┼╝yczenia

┼Üwi─ůt prawdziwie radosnych ciep┼éych w sercu, zimowych na zewn─ůtrz, pachn─ůcych choink─ů, ja┼Ťniej─ůcych pierwsz─ů gwiazdk─ů, co daje nadziej─Ö na nast─Öpny rok.

18-12-2017

TYLKO NIE O SMOKU!

Trzy uczennice naszej szko┼éy podj─Ö┼éy si─Ö nie┼éatwego zadania stworzenia nowej legendy krakowskiej. Legenda musia┼éa ┼é─ůczy─ç fikcj─Ö literack─ů z faktami historycznymi, akcja mia┼éa si─Ö rozgrywa─ç na Wawelu i... nie wolno by┼éo w niej wspomnie─ç ani s┼éowem o Smoku Wawelskim, poniewa┼╝ konkurs og┼éoszony przez Dzia┼é O┼Ťwiatowy Zamku Kr├│lewskiego na Wawelu nosi┼é tytu┼é "Tylko nie o smoku".